MAT & REFORMER PILATES INSTRUCTOR

POZNAJ KLUCZOWE ELEMENTY SYSTEMU PILATES: MATĘ I REFORMER

 

Wkrocz w świat Pilatesu pewnym krokiem posługując się biegle treningiem na macie i na Reformerze.

WYMAGANIA WSTĘPNE:

Min. 20 sesji Pilates na Reformerze

Min. rok doświadczenia w pracy z ciałem

Wymagana znajomość anatomii

W PROGRAMIE:

-5 zjazdów, w sumie 19 dni
– 124 godziny szkolenia
– moduły: Movement Principles (16h), Mat 1 (16h), Mat 2 (16h), Mat 3 (16h), Reformer 1 (16h), Reformer 2 (16h), Reformer 3 (16h)
– 31 lekcji z Master Trenerem w cenie szkolenia
– 7 podręczników
– egzaminy wewnętrzne
– egzamin finalny*

 

Dodatkowo do wykonania:
– 50 lekcji indywidualnych z MT
– 45 godzin obserwacji
– 125 godzin praktyki z klientem

 

ŁĄCZNIE GODZIN: 344

WYMAGANIA DO EGZAMINU FINALNEGO:

Moduły: Movement Principles, Mat 1, Mat 2, Mat 3,
Reformer 1, Reformer 2, Reformer 3
Pozytywne zdanie egzaminów wewnętrznych

Godziny praktyczne:
– 70h na Macie
– 150h na Reformerze**

Wymagana znajomość anatomii

 

WYMIAR CZASOWY: 5 zjazdów/ 19 dni

 

ZGŁOŚ SIĘ NA NABÓR 2021

CENA: 14.500zł***

zjazd I – 3 dni -Movement Principles – 2200 zl
zjazd II – 4 dni – Mat1, Mat2 – 2850 zl
zjazd III – 4 dni – Mat 2, Mat 3 – 2850 zl
IV zjazd  – 4 dni – Reformer 1, Reformer 2 – 3250 zł
V zjazd – 4 dni – Reformer 2, Reformer 3 – 3250 zł

 

*dodatkowo płatny
** 12 lekcji w cenie szkolenia/38 lekcji do wykupienia z MT
*** możliwość płatności ratalnej

MOVEMENT PRINCIPLES (16 godzin)

Ruch ma zasadnicze znaczenie we wszystkim, co robimy – zdobądź fundamentalne zrozumienie ciała w ruchu i wykorzystaj to w kwestii poprawy codziennego życia swoich klientów. Kurs przeznaczony jest dla nowych, jak i doświadczonych instruktorów, aby poszerzyć i udoskonalić ich wiedzę. Kurs Movement Principles jest warunkiem wstępnym do programu Balanced Body.

 

Kurs Movement Principles zapewnia solidne podstawy do szkolenia w każdym środowisku i z dowolnym sprzętem. Dowiesz się, jak pomóc klientom w szybkim powrocie do zdrowia po urazach oraz jak poprawić ich ogólną sprawność i wydolność. Kurs przygotowuje instruktorów do doskonałego rozwiązywania problemów, ustalania celów i przyswajalnej nauki nowych technik ćwiczeń.

 

Składa się z 5 etapów: 

Ruch całego ciała

Integracja pnia

Trening dolnej części ciała

Trening górnej części ciała

Mobilność i odbudowa

MAT 1 (16 godzin)

Wymagania wstępne: Movement Principles, 10 zajęć na macie, 6 miesięcy doświadczenia w pracy z ciałem, zalecana znajomość anatomii.

 

MODUŁ BALANCED BODY PILATES MAT 1 stanowi podstawę metody Pilates. Moduł rozpoczyna się wprowadzeniem do historii i zasad metody Pilates. W programie znajdują się ćwiczenia na poziomie początkującym oraz średniozaawansowanym. Każde ćwiczenie zostaje dokładnie omówione z uwzględnieniem pozycji wyjściowej, przebiegu ruchu, oddechu, celu ćwiczenia, a także możliwości modyfikacji czy niezbędnych środków ostrożności w przypadku kontuzji i innych dolegliwości. W programie uwzględniono sposoby planowania i prowadzenia zajęć grupowych oraz wytyczne związane z treningiem dla seniorów i kobiet w ciąży.

MAT 2 (16 GODZIN)

Wymagania wstępne: Movement Principles, Mat 1.

 

Moduł BALANCED BODY PILATES MAT 2 uzupełnia wiedzę instruktora o pozostałe ćwiczenia z poziomu średniozaawansowanego i zaawansowanego w celu poznania pełnego programu.

MAT 3 (16 godzin)

Wymagania wstępne: Movement Principles, Mat 1, Mat 2.

 

Moduł BALANCED BODY PILATES MAT 3 uczy zastosowania małych przyrządów jak ringi, rollery, taśmy czy piłki w tradycyjnych ćwiczeniach na macie, dzięki czemu nie tylko możesz urozmaicić trening, ale przede wszystkim odpowienio zmodyfikować ćwiczenia do potrzeb ćwiczącego. Ponadto moduł zawiera program ćwiczeń dla górnej i dolnej partii ciała, co uczy jak budować siłę i elastyczność. Dzięki przyrządom trening może być bardziej dynamiczny i kreatywny. Kienci uwielbiają takie urozmaicenia!

REFORMER 1 (16 godzin)

Wymagania wstępne: Movement Principles, min. 20 sesji na Reformerze, min. rok doświadczenia w pracy z ciałem, wymagana znajomość anatomii.

 

Moduł BALANCED BODY PILATES REFORMER 1 zawiera wprowadzenie do bezpiecznego korzystania z Pilates Reformer dla uczniów o poziomie początkującym i średniozaawansowanym.

REFORMER 2 (16 GODZIN)

Wymagania wstępne: Movement Principles, Reformer 1.

 

Moduł BALANCED BODY PILATES REFORMER 2 prezentuje ćwiczenia na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym, wraz ze wszelkimi modyfikacjami i instruktażem programów dla kobiet przed/po porodzie oraz klientami z osteoporozą i urazami dolnej części pleców.

REFORMER 3 (16 GODZIN)

Wymagania wstępne: Movement Principles, Reformer 1, Reformer 2.

 

Moduł BALANCED BODY PILATES REFORMER 3 jest ostatnim elementem programu i obejmuje ćwiczenia zaawansowane oraz super-zaawansowane, które będą dla klientów wyzwaniem w celu osiągnięcia coraz lepszych wyników. Ukończenie programu rozwinie umiejętność tworzenia udanych i satysfakcjonujących zajęć dla podopiecznych na dowolnym poziomie.

Kontakt

ul. Piwna 25 Kraków
tel: +48 785 195 282
kontakt@movestudio.pl

 

Potrzebujesz jeszcze sprzętu?
Sprawdź ofertę Sprzęt Balanced Body.